x
T Ü S İ A D
X

2019

2019 dönemi itibari ile bir girişimcilik programına dönüşen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!'a 5’i yurt dışından olmak üzere 81 şehir, 178 üniversiteden 2.990 genç, 1.118 iş fikriyle başvurdu.


Finalist beş ekibin anlaşmalı kuluçka merkezlerine doğrudan girme hakkı kazandığı bu dönemde, Girişimcilik Kampı’na en çok öğrenci göndererek TÜSİAD Girişimcilik Bayrağı’nı kazanan üniversite Karabük Üniversitesi olmuştur.


BASF Türkiye’nin ana sponsorluğunda düzenlenen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı’nın 2019 dönemi sponsorları arasında Fiba Grup, ING Bank, Bahçeşehir Üniversitesi, Mazars Denge, Eczacıbaşı Holding, Gürsan Teknik, Tüpraş ve UBS AG yer almıştır.

Algdeha
Algdeha, küresel ısınma ile balıkların yağ hacminin düşmesi ve buna bağlı endüstrilere sürdürülebilir kaynak arayışından yola çıkarak, hayvansal ürünleri mikroorganizmalardan elde etmeyi hedefler.
BLUEDOT
Bluedot, elektrikli araba kullanıcılarının en yakın şarj ünitesini bulduğu, ödeme ve rezervasyon gerçekleştirdikleri; şarj ünitesi sahiplerinin paylaşım ekonomisi ile gelir elde ettiği pazaryeridir.
COLAY
Colay, şirketlere yeni mezunlar arasından doğru adaları bulmalarını sağlayan yapay zeka destekli bir dijital platformdur.
DYSAPP
DysApp, disleksiye çoklu çözüm üreterek dislektik çocukların okuma-yazma hızlarını artırıp, hata oranlarını en aza indiren ve alanında uzman kişilerin işini mobil platforma taşıyan ulaşılabilir bir sosyal girişim uygulamasıdır.
EMERF
Emerf, ambulanslara monte edilen adaptif yönlü anten sistemi sayesinde gerekli durumlarda, doğru trafik şeritlerine, radyo frekansı teknolojisini kullanarak, taşıtları ambulans gelmeden önce radyolarına gelen anons ile bilgilendirir ve yolu önceden açmalarını sağlayıp, hastalara erken müdahale imkanını artırır.
GENGOO
Gengoo, altyazılı videolardan toplanılan bilinmeyen kelimelerle interaktif şekilde dil öğreten bir platformdur.
KİSAR-BAL KUTUSU
Kisar-Bal Kutusu, bal üretim verimliliğini arttırırken, geleneksel yöntemleri endüstri 4.0 standartlarına taşır, arı yaşamını korur.
KODİT
Kodit, 5-6 yaş grubu çocuklar için tasarlanmış; onların algoritmik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştiren, MEB'in belirlediği 63 kazanımı destekleyen, hem evde hem okulda kullanılan bir eğitim setidir.
MEGSEN
Megsen, inme sonrası evde rehabilitasyona olanak veren, VR gözlük destekli ve internet üzerinden kolayca ulaşılabilen bir uygulamadır.
PERDIBOOK
Perdibook, çocuklarını karakter analizi ve ilgi alanları tespitini yapan interaktif e-kitap uygulamasıdır.
TECHNOFARM
Technofarm, geleceğin tarım yöntemi olan topraksız tarımda; birim alanda sağlanan verimliliği artıran ve zirai donu minimize eden, bununla birlikte mobil uygulama ile, çiftçiye ürün yetişmesindeki tüm süreci aktaran bir otomasyon sistemidir.
WOMEN-SELF CONFIDENCE ACADEMY
Women Self Confidence Academy, kadınların bedenleriyle barışık kalmaları, kendilerini tehlikelere karşı korumayı öğrenmeleri ve sosyal alanda daha aktif olabilmeleri için kurulan bir kadın güçlenme platformudur.


Yukarı çık