x
T Ü S İ A D
X

2020

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!’a 2020 döneminde yurtiçi 80, yurtdışı 8 olmak üzere toplam 88 şehir, 183 üniversiteden 2694 genç 1022 farklı iş fikri ile başvurdu.


Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde 2020 dönemi Rehberlerle Çalışma Dönemi’nin büyük bir bölümü ve Ödül Töreni çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. 2020 döneminde TÜSİAD Girişimcilik Bayrağı’nı kazanan üniversite İstanbul Üniversitesi oldu.


Ana sponsorluğunu BASF Türkiye’nin üstlendiği TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı’nın 2020 döneminde Yeditepe Üniversitesi, Allianz, Mazars Denge, Yapı Kredi, Eczacıbaşı Holding, Gürsan Teknik, Ege Palas, Ünlü&Co ve Yemek Sepeti sponsorlar arasında yer aldı.

AIRMED
Sağlıklı, izlenebilir, verimli bir tarımsal üretimin en büyük engellerinden biri olan bitki takibini drone görüntüleme teknolojisini kullanarak çözüm bulmayı hedefler.
HIPPOCAMPUS
Ortaokul ve lise öğrencileri için crowd-sourcing yöntemi ile eğitim içerikleri alan ve bu bilgileri bit-size learning yöntemi ile eğlenceli hale getirerek sunan eğitim uygulamasıdır. 
Magfi
Mesajlaşma topluluklarını keşfetme uygulaması olan Magfi, sosyalleşmek isteyen kişileri ilgi alanlarına göre mesajlaşma gruplarında bir araya getiriyor. 
ALGAE BIODISEL
Atık su ve baca gazlarını mikroalgler yardımıyla arıtarak bu kaynaklardan karbon nötr biyodizel üretmektedir.
Plastic Move
Yılda çöpe giden 5 milyar bayat ekmekten doğada 3 ayda kaybolabilen ve maliyeti düşük biyoplastik hammadeleri üretir.
ÇE&BA
Mikroorganizmalar tarafından sentezlenen nanopartikülle bakteriyel enfeksiyonları ve kontaminasyonları önlemeyi hedeflemektedir.
E-Playout
E-Playout, kendini geliştirmek isteyen e-spor oyuncularını ve takımlarını; matematik özel dersi alır gibi e-spor eğitimi alabileceği profesyonel/tecrübeli e-spor oyuncuları ve koçları ile bir araya getiren bir platformdur.
CURIOSMA
Tıpta Uzmanlık Sınavına (TUS) çalışan tıp öğrencilerine kişisye özel soruları sunarak bu öğrencilere daha az tekrarla daha çok şey öğreten online bir platformdur.
WASTESPRESSO
Tüm kahve zincirlerine özel olarak geliştirdiği teknolojik kompostlama yöntemi ile kahve atıklarından doğada 60 günde çözünebilen tek kullanımlık plastikler üretir.
DEGZ
Sualtını erişebilir hale getirmek ve sualtı ıslahını kolaylaştırmak amacıyla, alt parçaları ve yazılımıyla özgün, uluslararasu rekabet potansiyeli bulunan insansız sualtı araçları üretiyoruz.
TeachVR
TeachVR sanayi sektöründe çalışan kişilerin, sanal gerçeklik simülasyonları ile mesleki becerileri artırmayı amaçlamaktadır.
FluAI
Üst solunum yolu enfeksiyonu gösteren kullanıcıya kişisel analiz ve öneriler veren bir mobil sağlık uygulamasıdır. Kişinin uygulama içinde semptomlarını girmesi ve boğazının fotoğrafını çekmesi üzerine yapay zeka analizi ile durumu hakkında bilgiler ve öneriler sunar.


Yukarı çık