x
T Ü S İ A D
X

2021

Programın 2021 döneminde tanıtım çalışmaları pandemi önlemleri kapsamında tamamen dijital olarak gerçekleştirildi. Önceki dönemlerde TÜSİAD üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen kampüs ziyaretleri dijitale taşındı


350'yi aşkın öğrenci topluluğunun ve 150’yi aşkın girişimcilik ekosistemi paydaşının tanıtım desteği sayesinde; program 2021 döneminde 16 ülkeden ve Türkiye’nin 80 ilinden başvuru aldı. Genç girişimcilerin 2 ila 5 kişilik ekipler halinde başvurdukları programa yurtiçinde 173, yurtdışından 28 olmak üzere toplamda 201 üniversiteden katılım sağlandı.


BASF Türk'ün ana sponsorluğunda gerçekleşen TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı’nın 2021 döneminde, IBM eğitim destekçisi, Mazars Denge altın sponsor, Allianz Türkiye, Eczacıbaşı Holding, Ege Palas, UBS AG, ÜNLÜ & Co ve Zorlu Holding ise gümüş sponsor olarak yer aldı.


Çözüm ortakları olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Medianova, Swissotel The Bosphorus, UseINBOX, Amazon Cloud, Teknasyon, Aposto!, E-Bursum ve StartupCentrum destek verdiler.

Virtual Try
Ürünümüz giyim sektöründe perakende ve online mağazacılıkta müşterilerin kıyafetleri üzerlerinde gerçekçi bir şekilde görmelerini sağlayacak bir artırılmış gerçeklik uygulamasıdır. Bunu mağazalarda profesyonel ekranlar ile online alışverişte SaaS şeklinde kullanabilecek markalar. 
Traineepath
Gücünü oyunlaştırma ve yapay zekadan alan TraineePath, her bölüm için hazırlanan eşsiz içerikleri ile öğrencilerin kısa sürede akademik ve sektörel ilgisini görmesini sağlarken, kişiselleştirilmiş raporlarla öğrencinin kariyer yoluna dair tavsiyelerde bulunan bir mobil uygulama. 
MedThermo
İnsülin iğneleri için sıcaklığın kontrollü şekilde tutulabildiği akıllı bir sistem bulunmamaktadır. Diaybet hastaları için çok büyük önem arz eden bu ihtiyacı karşılamak amacıyla sunduğumuz projeyle taşınabilir İnsülin Enjektörü için Medikal Akıllı Termosun yapılması amaçlanmaktadır. 
Blueit
Blueit, hanelerde harcanan su miktarını, anlık olarak izleyip istatistikleri raporlayan bir donanım sistemi ve buna bağlı bir mobil uygulamadan oluşur. Kullanıcıların su tüketimlerini takip edip donanım sayesinde tasarruf sağlayabilecekleri bir su izleme sistemidir. 
Epoka
Epoka derin öğrenme ile mobilyaların fotoğraflarına sanal olarak eklenmesini mümkün kılacak olan bir mobil pazar yeri uygulamasıdır. Epoka mobilyaları algılar, görselden gerçekçi bir şekilde siler ve yeni mobilyayı odanın renklerine uygun olarak yerleştirir. 
PLANTRIC
Gıda atıklarına sahip kurum ve kuruluşlardan toplanan atıklardan, geliştirdiğimiz Plantric kompostlama yani gıda atıklarını gübreye dönüştürme makinesi sayesinde kısa sürede verimli gübreler elde edip; gübrelerin satışından elde edilen gelirden bu kurumlara pay vermek. 
ConFarm
ConFarm'ın özel tasarlanmış transparan konteynerkarı içerisinde hidroponik tarım kullanarak gelişmiş şehirlerden Afrika'nın uzak köylerine kadar her yerde taze ve sağlıklı tarım ürünleri tüketmek isteyen herkes için geleceğin tarımını yapıyoruz!
ReFurniture
E-atık tesislerinden ayrılan atıklarla uzun ömürlü, fonksiyonel ve estetik ev içi aydınlatma ve dekorasyon ürünler tasarlayacağız. Hedefimiz, atık tesisleri ile tüketici arasında oluşturacağımız köprüyü, yarattığımız sosyal platform, atölye ve deneyim sahalarıyla güçlendirmek. 
Construction Panda
Construction Panda ideal yaşam alanlarını inşa etmeyi sade, şeffaf ve planlanabilir hale getiren online bir pazar yeridir. 
MARNA
Denizlerdeki plastik kirliliğinin azaıltılması için biyo-bozunur yerli doğal ham maddeler kullanarak balıkçılık ve su ürünleri üretiminde kullanılan ağ ve halatların üretilmesidir. 
Quakecom
Binada yer alan "Quakecom" üniteleri sayesinde deprem anında algılanan yükseklik yıkım verisi, enkazdaki kişi sayısı ve buna ilişkin kişisel bilgiler afet koordinasyon merkezine anlık olarak iletilerek arama kurtarma ekiplerinin ilk 72 saatte etkili çalışmasını sağlayacaktır. 
BIOTICO
Yüksek potansiyele sahip organik atıkların -kahve telvesi gibi- hammadde olarak kullanılmasıyla, ithal edilen yüksek maliyetli enzimleri ve yağ asidi şeker esterleri gibi aktif maddelerin, temiz teknolojiler sayesinde endüstriyel ölçekli olarak yerli ve ucuz şekilde üretilmesidir. 


Yukarı çık