x
T Ü S İ A D
X

Haberler

TÜSİAD Dönüşümü Hızlandır! çalışmaları kapsamında dönemin ikinci Bu Gençlikte İŞ Var! (BGİV) paydaş toplantısı 19 Aralık Salı günü TÜSİAD Ankara Temsilciliği'nde 30’a yakın ekosistem paydaşının katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Açılış konuşmasını TÜSİAD BGİV Çalışma Grubu Başkanı Zeynep Köksal Yaykıran’ın yaptığı etkinlik, TÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Şen’in genel olarak TÜSİAD özel olarak ise TÜSİAD'ın girişimcilik alanında yürüttüğü çalışmalara ilişkin yaptığı sunum ile devam etti; Zeynep Köksal Yaykıran ve BGİV Çalışma Grubu üyelerinin katılımıyla önümüzdeki dönem iş birliklerine yönelik fikir alışverişi gerçekleştirildi.

Teknopark, teknokent, teknoloji transfer ofisi, fon ve girişimcilik programlarının üst düzey yöneticileri ve uzmanlarının katıldığı etkinlik, StartupCentrum kurucu ortağı ve BGİV mezunu Nizamettin Sami Harputlu’nun girişimcilik ekosistemine ilişkin sunumunun ardından networking ile son buldu.

 

Program Hakkında

 

2011 yılından beri düzenlenmekte olan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!’a bugüne kadar Türkiye’nin 81 ilinden ve dünyanın 19 ülkesinden 25 bine yakın genç girişimci adayı başvuru yapmıştır. 100 bini aşkın genç ise program kapsamında düzenlenen farkındalık etkinliklerine katılmıştır. TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! gerek etki alanı gerekse girişimcilere sunduğu olanaklar bağlamında Türkiye'nin en kapsamlı erken aşama girişimcilik programı olarak öne çıkmaktadır. TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! programı ile bir yandan Türkiye genelinde gençler nezdinde girişimcilik farkındalığı ve yetkinliğini artırmaya devam ederken, bir yandan da girişimcilik ekosistemini besleyecek katma değerli girişimlere geniş bir yelpazede destek sağlamayı amaçlamaktadır. Bu çerçevede 2023-2024 döneminde program kapsamında genç girişimcileri iş fikri, şirketleşme ve büyüme aşamalarında destekleyecek üç ayrı program hayata geçirilecektir.

 

Girişimciliğe Adım Atmak İsteyenler İçin TÜSİAD Dönüşümü Başlat!

TÜSİAD Dönüşümü Başlat! programı gençlere yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla dijital bir platform üzerinden ücretsiz eğitim ve mentorluk olanağı sunar. Yılda bir kez açılan iş fikri yarışması ile gençlerin iş fikirlerini geliştirme süreçlerini destekler.

 

Girişimini geliştirmek için TÜSİAD Dönüşümü Hızlandır!

Dönüşümü Hızlandır! en az MVP aşamasındaki girişimleri desteklemek amacıyla eğitim, mentorluk ve TÜSİAD üyelerinin rehberliğinde iş geliştirme fırsatı sağlamaktadır. Program ölçeklendirilebilir, sürdürülebilir, globalleşme potansiyeli olan erken aşama girişimlere odaklanmaktadır.

 

Girişimcilikte TÜSİAD ile ilerlemek isteyen mezunlar için Dönüşümü Sürdür!

Dönüşümü Sürdür! programı mezun girişimlerin ürün/hizmet geliştirme, müşteri keşfi, yatırım ve yurt dışına açılma süreçlerini destekler. Program mezunları ve TÜSİAD ağı arasındaki sürdürülebilir iletişimi destekler ve iş birliklerine zemin hazırlar.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! girişimcilik programı hakkında daha kapsamlı bilgiye www.bugenclikteisvar.com adresi üzerinden ulaşılabilir; çağrı dönemleri web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

 

Ayrıntılı bilgi için:

www.instagram.com/bugenclikteisvar 
www.facebook.com/BuGenclikteIsVar
www.twitter.com/genclikteisvar
https://www.linkedin.com/company/t%C3%BCsiad-bu-gen%C3%A7likte-i%C5%9F-var-
https://www.youtube.com/@TUSIADBuGenclikteISVar

#tüsiad #bugençlikteişvar

Yukarı çık