x
T Ü S İ A D
X

Haberler

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!’ın Yeni Döneminin İlk Kampüs Etkinliği İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi!

Etkinliğin açılış konuşmaları TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Çalışma Grubu Eş Başkanı Zeynep Köksal Yaykıran ve İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar tarafından yapıldı.

Girişimcilik programının yeni dönemine yönelik TÜSİAD Girişimcilik ve Gençlik Çalışmaları Direktörü Seda Köknel’in gerçekleştirdiği sunum ile programın üçlü modeli gençlere tanıtıldı. Sunumun ardından moderatörlüğünü TÜSİAD Girişimcilik ve Gençlik Çalışmaları Kıdemli Uzmanı Kadir Yusuf Öztürk’ün üstlendiği girişimcilik panelinde Bu Gençlikte İŞ Var! Çalışma Grubu Eş Başkanı Zeynep Köksal Yaykıran ile çalışma grubu üyeleri Çağatay Özkul ve Seçil Çelebi’nin yanı sıra programın yeni dönem destekçilerini temsilen Özge Gönlügür ve Hakan Özcan gençlerin sorularını yanıtladı. Etkinlik, girişimcilik panelinin ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Taylan Demirkaya’nın girişimcilere yönelik fikir-ihtiyaç doğrulama eğitimi ile son buldu.

Program Hakkında
2011 yılından beri düzenlenmekte olan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!’a bugüne kadar Türkiye’nin 81 ilinden ve dünyanın 19 ülkesinden 25 bine yakın genç girişimci adayı başvuru yapmıştır. 100 bini aşkın genç ise program kapsamında düzenlenen farkındalık etkinliklerine katılmıştır. TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! gerek etki alanı gerekse girişimcilere sunduğu olanaklar bağlamında Türkiye'nin en kapsamlı erken aşama girişimcilik programı olarak öne çıkmaktadır. TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! programı ile bir yandan Türkiye genelinde gençler nezdinde girişimcilik farkındalığı ve yetkinliğini artırmaya devam ederken, bir yandan da girişimcilik ekosistemini besleyecek katma değerli girişimlere geniş bir yelpazede destek sağlamayı amaçlamaktadır. Bu çerçevede 2023 döneminde program kapsamında genç girişimcileri iş fikri, şirketleşme ve büyüme aşamalarında destekleyecek üç ayrı program hayata geçirilecektir.

Girişimciliğe Adım Atmak İsteyenler İçin TÜSİAD Dönüşümü Başlat!

TÜSİAD Dönüşümü Başlat! ile Türkiye genelinde girişimcilik farkındalığını artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek ve iş fikri aşamasına yönelik dijital eğitimler ve yarışmalar düzenlenecektir.

Girişimini geliştirmek için TÜSİAD Dönüşümü Hızlandır!

Dönüşümü Hızlandır! ile Türkiye girişimcilik ekosistemine katma değer yaratacak girişimlerin oluşumuna ve büyümesine katkı sağlamak amacıyla MVP aşamasına yönelik bir hızlandırma programı yürütülecektir.

Girişimcilikte TÜSİAD ile ilerlemek isteyen mezunlar için Dönüşümü Sürdür!

TÜSİAD Dönüşümü Sürdür! ile Bu Gençlikte İŞ Var!’ın mezun ağında yer alan girişimlerin uzun vadede desteklenmesi ve kendi kendini besleyen bir ekosistem oluşturması hedeflenmektedir.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! girişimcilik programı hakkında daha kapsamlı bilgiye www.bugenclikteisvar.com adresi üzerinden ulaşabilir, çağrı dönemleri web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Ayrıntılı bilgi için:

www.instagram.com/bugenclikteisvar
www.facebook.com/BuGenclikteIsVar
www.twitter.com/genclikteisvar
https://www.linkedin.com/company/t%C3%BCsiad-bu-gen%C3%A7likte-i%C5%9F-var-
https://www.youtube.com/@TUSIADBuGenclikteISVar

#tüsiad #bugençlikteişvar

Yukarı çık