x
T Ü S İ A D
X

Haberler

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! girişimcilik programı tarafından ölçeklendirilebilir, sürdürülebilir ve globalleşme potansiyeli olan erken aşama girişimlere yönelik olarak kurgulanan hızlandırma programı TÜSİAD Dönüşümü Hızlandır!’ın demoday etkinliği gerçekleştirildi.

 

Hızlandırma programına dahil olan 12 girişimin sunum yaptığı ve girişimcilik ekosistemiyle bir araya geldiği etkinliğin açılış konuşmalarını TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak  Masa Başkanı İzel Levi Coşkun ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan yaptı. 

 

Girişimcilik yolculuğunda girişimcilerin duracakları istasyonlar, yararlanacakları kaynaklar ve tanışacakları yeni yol arkadaşlarının girişimciyi güçlendirmesi ve desteklemesi gerektiğine dikkat çeken TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, konuşmasında şu görüşlere yer verdi;

 

“Bu bakış açısı ile TÜSİAD olarak girişimcilik ekosistemimizin gelişmesi için projeler geliştiriyor, raporlar hazırlıyor ve girişimciliğin kavramsal ve mevzuata yönelik çerçevesine yönelik yürütülen çalışmalara görüş oluşturuyoruz. Tüm bunlarla birlikte bir yandan genç girişimciliğini ve yenilikçi girişimleri, diğer yandan kurumların girişimcilik dönüşümünü desteklemeye yönelik programlar ve çalışmalar yürütüyoruz.

 

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! ile 2011’den bu yana amacımız gençlerimizin iş fikirlerine rehberlik etmek ve onları girişimcilik yolculuklarında desteklemek. Bu doğrultuda bugün dinleme fırsatını bulacağımız Dönüşümü Hızlandır! programının ilk mezunları olan 12 girişimde yer alan tüm girişimcilerimize bu uzun, zorlu ve eşsiz yolculukta başarılar diliyorum!”.

 

Açılışın ardından program hızlandırma ekiplerinin sunumları ve rehberleri ile süreç değerlendirme bölümüne geçildi. 12 ekip ve eşleştikleri rehberlerinin listesi şöyle: 

- Qoordinate -  Billur Barlın, Solmaz Lojistik 

- SoilBiom - Emre Erciyas, Erciyas Çelik Boru 

- Yanhak.com - Feyyaz Ünal, Mepsan 

- Some Carbon - Gülesin Atalay, Mutlu Metal 

- Yedir App  - İrem Atay Şimşek, GREEN Chemicals 

- OYEDU - Meltem Akol, Akol Avukatlık Bürosu

- DEBI Assistant -  Merve Yorgancılar, Yorglass

- Tekno Sürüm  - Osman Ertürk Özel, Özel Avukatlık  

Kali - Serter Akçalı, Akçalı Boya ve Kimya 

İnofa Teknoloji - Sibel Aysu, Aysu Tekstil 

- RENS - Siret Ünsal, Oxtechventures

- LL Material Factory  - Yunus Teksan, Teksan Jeneratör

 

Etkinlik, TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Program Başkanı Zeynep Köksal Yaykıran’ın konuşma yaptığı Networking Kokteyli’nin ardından sona erdi.
 

Ayrıntılı bilgi için:
www.instagram.com/bugenclikteisvar   
www.facebook.com/BuGenclikteIsVar 
https://x.com/genclikteisvar
https://www.linkedin.com/company/t%C3%BCsiad-bu-gen%C3%A7likte-i%C5%9F-var-
https://www.youtube.com/@TUSIADBuGenclikteISVar
#tüsiad #bugençlikteişvar

Yukarı çık